بارگذاری لوگو

آئین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید سازمان حفظ نباتات کشور عصر روز شنبه 17 دیماه 1401  در سالن شهید نظریان این سازمان برگزار شد .

دکتر حسین رنجبر اقدم رئیس سازمان حفظ نباتات شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان حفظ نباتات، این مراسم با حضور دکتر سید مجتبی خیام نکویی رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی  ، دکتر محمدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، مسئوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان ، معاونین و مدیران سازمان و کارکنان سازمان حفظ نباتات کشور برگزار شد.

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر شاهمرادیان، مسئوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان ضمن قدردانی از زحمات دکتر علایی مقدم، تداوم اقدامات انجام شده در جهت وظایف استراتژیک این سازمان را ضروری دانست.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر شاهمرادیان در بخش دیگری از اظهارات خود افزود : اسلام نگاه حکمی به کشاورزی دارد و تدوین پیوست های فرهنگی از ضروریات مهم زیر بخش های کشاورزی خصوصاً سازمان حفظ نباتات کشور است.

مسئوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به آیه شریفه قرآن  “فلینظر الانسان الی طعامه ”  توجه اسلام به نقش مهم سلامت غذا را یاد اور شد و افزود: توجه به مبادی ورودی و قرنطینه از وظایف مهم سازمان حفظ نباتات می باشد در این امر بسیار مهم است .

در ادامه دکتر خیام نکویی رییس سازمان آموزش ، تحقیقات و ترویج به وظایف مهم سازمان حفظ نباتات  اشاره کرد و افزود: برای اجرای درست وظایف و اهداف سازمان می بایست همچون یکسال گذشته تحقیقات و اجرا در کنار هم نقش آفرینی کنند و باید تحقیقات و پژوهش در کنار اجرا قرار گیرد.

در این مراسم  دکتر علایی مقدم با بیان اینکه سازمان حفظ نباتات کشور بعنوان سازمانی حاکمیتی و طبیب بخش کشاورزی است اظهار داشت : این سازمان با ایفای نقش مهم خود تاثیر بسیار زیادی در سلامت محصولات کشاورزی دارد.

علایی مقدم ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته به صادرات آفت کش ها ، نهادینه کردن دیپلماسی غذایی ، بر طرف کردن مشکلات و موانع  صادرات محصولات کشاورزی ، تفاهمنامه های بسیار خوب با کشورهای هدف ، و … اشاره کرد  و  اظهار داشت : با کمک معاونین ، مدیران و کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور به این مهم دست یافتیم .

سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در جایگاه جدید نیز نگاه ویژه ای به این سازمان استراتژیک خواهد داشت برای دکتر رنجبر اقدم سرپرست جدید سازمان حفظ نباتات کشور آرزوی موفقیت کرد.

سخنران بعدی این مراسم معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی بود که ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه س به کارکنان سازمان به شعار محوری وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود : شعار اصلی این وزارتخانه در دولت سیزدهم اقتدار غذایی بود .

دکتر محمدی ادامه داد: پس از جنگ روسیه و اوکراین کشورهایی که از اقتدار غذایی نسبی برخوردار بودند دچار مشکلات کمتری شدند .

وی به جایگاه معاونت های تخصصی اشاره کرد و اظهار داشت : معاونت های تخصصی وزارت جهاد با کمک یکدیگر و در کنار هم می تواند به اقتدار و امنیت غذایی کشور کمک بسیار بزرگی کنند .

سخنران پایانی این مراسم دکتر رنجبر اقدم بود که ضمن تقدیر و تشکر از وزیر جهاد کشاورزی به خاطر حسن اعتماد به جایگاه خطیر سازمان حفظ نباتات کشور در سلامت و امنیت غذایی کشور اشاره کرد و افزود : با کمک همه بخش های تخصصی این سازمان، برای این مهم تلاش خواهیم کرد .

سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور در بخش دیگری از سخنانش به وفاق ، همدلی و همراهی دو مجموعه موسسه تحقیقات گیاهپزشکی و سازمان حفط نباتات کشور اشاره کرد : با هم افزایی بین دو بخش تحقیقات و اجرا به سلامت و امنیت غذایی کمک می کنیم .

دکتر حسین رنجبر اقدم به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ امنیت غذایی و سلامت غذایی اشاره کرد و  اظهار داشت : با بکارگیری دانش و  علم در این مسیر گام بر می داریم . وی افزود : در دوره جدید سعی خواهم کرد با استفاده از ظرفیت های موجود و با همکاری صادقانه و نزدیک وظایفی را که بر عهده این سازمان است را به سر انجام برسانیم . 

در پایان، با اهدا لوح تقدیر از زحمات و خدمات دکتر شاهپور علایی مقدم تقدیر بعمل آمد.

لازم به ذکر است  از سوی وزیر جهاد کشاورزی، حکم، “دکتر رنجبر اقدم” به عنوان سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور توسط دکتر خیام نکویی رییس سازمان تات و دکتر محمدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی به ایشان ابلاغ شد.

دیدگاهتان را بنویسید